En de titel ‘Auto van het Jaar 2017’ gaat naar…?
Misschien wel naar onze nieuwe C-HR!
Auto van het Jaar 2017-verkiezing
Jawel, de Toyota C-HR – onze nieuwe C-segment coupé-crossover – zit bij de laatste zeven finalisten van de Auto van het Jaar 2017-verkiezing! En daar zijn we eigenlijk al heel trots op. Er waren eerst 35 kanshebbers waarvan je de meesten op bovenstaande foto ziet afgebeeld.
58 juryleden
Na een grote stemronde onder 58 gerenommeerde juryleden uit 22 Europese landen – in Nederland zijn dat Gert Wisse van de ANWB, Autovisie-hoofdredacteur Jaco Bijlsma en Ton Roks van Octane – zijn er nog maar zeven auto’s overgebleven. De Toyota C-HR is een van de finalisten en gaat de strijd aan met de Alfa Romeo Giulia, Citroën C3, Mercedes-Benz E-Klasse, Nissan Micra, Peugeot 3008 en Volvo S90/V90.
25 punten
Geen makkelijke taak, maar de kansen zijn voor alle auto’s gelijk. En vergeet niet: de pers is heel tevreden over de C-HR. Elk jurylid moet nu 25 punten gaan verdelen over minimaal vijf auto’s en min- en pluspunten van de auto’s noemen. En wanneer weten we wie de winnaar wordt? Op maandag 6 maart 2017 maakt de organisatie de winnaar bekend op de Autosalon van Genève. Noteer in de agenda dus!
In 2005 gewonnen
Toyota won in 2005 voor het laatste de Auto van het Jaar-verkiezing. Dat was met de tweede generatie Toyota Prius. Ook voor de 2017-verkiezing was de nieuwe Prius genomineerd, maar uiteindelijk kwam de C-HR bij de laatste zeven finalisten terecht. Als de C-HR wint, dan heeft de Prius ook een beetje gewonnen, want de aandrijflijn van de C-HR Hybrid is identiek aan de Prius. Goed, 6 maart weten we meer. Duim je mee voor een gouden medaille?
Bron: blog.toyota
Laat wat van je horen